Które części do wózków widłowych psują się najczęściej?

Wózki widłowe to niezbędny sprzęt w magazynach, fabrykach i na placach budowy. Stanowią podstawę transportu wszelkiego rodzaju ładunków i materiałów. Dzięki nim praca staje się bardziej wydajna i szybka. Niestety, jak każde urządzenie mechaniczne, wózki widłowe są narażone na awarie i usterki. Czego najczęściej dotyczy awaria w tego typu urządzeniach?

Co może wymagać naprawy w wózkach widłowych?

Jednym z najczęściej psujących się elementów wózków widłowych są opony. Są one poddawane ciężkim obciążeniom, co powoduje powstawanie nierówności oraz przetarcia. W wyniku tego mogą one pękać, wskutek czego coraz trudniejsze jest manewrowanie wózkiem. Aby wydłużyć żywotność opon, należy zadbać o regularną kontrolę ciśnienia powietrza oraz dbać o to, aby wózek nie jeździł po nierównych powierzchniach.

Kolejnym elementem wózków widłowych, który stosunkowo często ulega awarii, są łańcuchy jezdne. Są one narażone na częste obciążenia oraz ścieranie, co skutkuje przyspieszonym zużyciem. Niedostateczna pielęgnacja łańcuchów jezdnych może prowadzić do pojawienia się rdzy, a nawet do ich całkowitego zatarcia. W związku z tym nie można zapominać o czyszczeniu i smarowaniu tego elementu.

Serwis wózków widłowych

Wózki widłowe to podstawowe narzędzia wykorzystywane w magazynach, halach produkcyjnych oraz innych miejscach wymagających transportu ciężkich towarów, dlatego warto wykonywać ich regularny serwis. Wszystkie części do wózków widłowych w Lublinie są dostępne w ofercie naszej firmy. Podczas sprawdzania stanu wózka ważne jest przyjrzenie się układowi hydraulicznemu, ponieważ odpowiada on za podnoszenie i opuszczanie ładunku, a także za przesuwanie widelców wózka. Uszkodzenia w tym systemie mogą prowadzić do niestabilności, trudności w manewrowaniu i zmniejszenia mocy podnoszenia.