Blog

wózek widłowy z załadunkiem

Wózek widłowy znajduje zastosowanie na magazynach oraz w branży logistycznej. Warto wiedzieć, kiedy może ulec przeciążeniu i co wtedy należy zrobić.

Czytaj więcej...

wózki widłowe

Wózek widłowy jest wykorzystywany w większości branż załadunków i rozładunków towarów. Jest niezbędny przede wszystkim w magazynie, na produkcji i w składach budowlanych. Usprawnia pracę, dlatego posiadanie pojazdu jest wręcz koniecznością. Możemy kupić nowy bądź używany albo też wynająć wózek widłowy. Jednak decyzję powinniśmy przeanalizować.

Czytaj więcej...

opona w wózku widłowym

Różne typy wózków widłowych wymagają różnego rodzaju akcesoriów i części zamiennych. Stojąc przed zakupem wózka widłowego czy to na potrzeby gospodarstwa, czy też działalności firmy dobrze jest sprawdzić kwestię najczęściej wymienianych w wózkach części zamiennych jak np. opony do wózka widłowego.

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to sprzęty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm. Z urządzeń tych korzystają zwłaszcza właściciele supermarketów i magazynów, jednak przydają się one również na halach fabrycznych czy w innego typu przestrzeniach. Ich sprawne działanie to gwarancja płynności procesów zachodzących w firmie. Żeby jednak wózki widłowe funkcjonowały bez zarzutu, muszą one być odpowiednio przygotowane do pracy. A niezbędnym elementem ich przygotowania jest zawsze dobrze dobrany olej.

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to jedne z najciężej eksploatowanych urządzeń transportowych. Bez względu na to czy mamy do czynienia z modelami ręcznymi, czy też akumulatorowymi wózkami elektrycznymi, jak każdy przedmiot ulegają czasem awarii.

Czytaj więcej...

regały magazynowe

Regały drive in to tzw. regały wjezdne. Jest to ekonomiczny sposób na składowanie dużej ilości jednolitych towarów w systemie blokowym. Wózek widłowy wjeżdża bezpośrednio w tunel regałowy. W związku z tym ilość korytarzy roboczych zostaje zredukowana. System typu drive in gwarantuje wykorzystanie przestrzeni magazynowej na poziomie 80%. A jak pracują wózki widłowe przy obsłudze regałów drive-in?

Czytaj więcej...

wózek

Wybierając wózki do kompletacji musimy przede wszystkim kierować się warunkami, jakie panują w danym magazynie. Pomimo tego są również dwa elementy, które niezależnie musimy wziąć pod uwagę, czyli wysokość miejsc, z jakich pobierane będą towary oraz ich gabaryty oraz waga. Od tego zależy dokładny rodzaj wózków.

Czytaj więcej...

paleciak

Rolki do paleciaka, czyli rodzaj kółek, które umożliwią mu poruszanie się po konkretnej nawierzchni i transportowanie określonych ładunków. To, na jakie się zdecydujemy powinno być podyktowane właśnie kwestią tego, gdzie dany wózek paletowy będzie wykorzystywany. Wyróżniamy bowiem trzy rodzaje rolek: twarde poliamidowe (nylonowe), poliuretanowe albo wykonane z miękkiej gumy. Każde z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami w codziennym użytku.

Czytaj więcej...

wózek widłowy na gaz LPG

Wózki widłowe pod względem napędu dzielą się na elektryczne i spalinowe. Silnik spalinowy może być napędzany olejem napędowym lub gazem. Wyróżnia się dwa rodzaje tych paliw – gaz ziemny CNG oraz gaz płynny propan-butan. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i pewne ograniczenia. W poniższym wpisie skupiliśmy się na pracy wózka widłowego napędzanego gazem LPG. Przeczytaj, jak wypadło nasze porównanie zalet i wad.

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to specjalistyczne pojazdy wolnobieżne stosowane do przenoszenia i unoszenia towarów. Wykorzystywane są m.in. w zakładach produkcyjnych, supermarketach i magazynach. Aby wydłużyć ich żywotność i uniknąć problemów podczas kontroli Urzędu Dozoru Technicznego, należy poddawać je okresowej konserwacji i serwisowaniu. Podjęcie odpowiednich czynności we właściwym czasie wpływa na bezpieczeństwo i efektywność pracy operatorów wózków. Poniżej podpowiadamy, jak prawidłowo dbać o wózki widłowe, by utrzymać je w dobrej kondycji przez długi czas.

Czytaj więcej...

Podkategorie

WOZKIWIDLOWELUBLIN.PL

Wózki widłowe Nissan
ul. Budowlana 50, Lublin, Polska