Blog

Różne typy wózków widłowych wymagają różnego rodzaju akcesoriów i części zamiennych. Stojąc przed zakupem wózka widłowego czy to na potrzeby gospodarstwa, czy też działalności firmy dobrze jest sprawdzić kwestię najczęściej wymienianych w wózkach części zamiennych jak np. opony do wózka widłowego.

Wózki widłowe to sprzęty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm. Z urządzeń tych korzystają zwłaszcza właściciele supermarketów i magazynów, jednak przydają się one również na halach fabrycznych czy w innego typu przestrzeniach. Ich sprawne działanie to gwarancja płynności procesów zachodzących w firmie. Żeby jednak wózki widłowe funkcjonowały bez zarzutu, muszą one być odpowiednio przygotowane do pracy. A niezbędnym elementem ich przygotowania jest zawsze dobrze dobrany olej.

Wózki widłowe to jedne z najciężej eksploatowanych urządzeń transportowych. Bez względu na to czy mamy do czynienia z modelami ręcznymi, czy też akumulatorowymi wózkami elektrycznymi, jak każdy przedmiot ulegają czasem awarii.

Regały drive in to tzw. regały wjezdne. Jest to ekonomiczny sposób na składowanie dużej ilości jednolitych towarów w systemie blokowym. Wózek widłowy wjeżdża bezpośrednio w tunel regałowy. W związku z tym ilość korytarzy roboczych zostaje zredukowana. System typu drive in gwarantuje wykorzystanie przestrzeni magazynowej na poziomie 80%. A jak pracują wózki widłowe przy obsłudze regałów drive-in?

Wybierając wózki do kompletacji musimy przede wszystkim kierować się warunkami, jakie panują w danym magazynie. Pomimo tego są również dwa elementy, które niezależnie musimy wziąć pod uwagę, czyli wysokość miejsc, z jakich pobierane będą towary oraz ich gabaryty oraz waga. Od tego zależy dokładny rodzaj wózków.

Rolki do paleciaka, czyli rodzaj kółek, które umożliwią mu poruszanie się po konkretnej nawierzchni i transportowanie określonych ładunków. To, na jakie się zdecydujemy powinno być podyktowane właśnie kwestią tego, gdzie dany wózek paletowy będzie wykorzystywany. Wyróżniamy bowiem trzy rodzaje rolek: twarde poliamidowe (nylonowe), poliuretanowe albo wykonane z miękkiej gumy. Każde z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami w codziennym użytku.

Wózki widłowe pod względem napędu dzielą się na elektryczne i spalinowe. Silnik spalinowy może być napędzany olejem napędowym lub gazem. Wyróżnia się dwa rodzaje tych paliw – gaz ziemny CNG oraz gaz płynny propan-butan. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i pewne ograniczenia. W poniższym wpisie skupiliśmy się na pracy wózka widłowego napędzanego gazem LPG. Przeczytaj, jak wypadło nasze porównanie zalet i wad.

Wózki widłowe to specjalistyczne pojazdy wolnobieżne stosowane do przenoszenia i unoszenia towarów. Wykorzystywane są m.in. w zakładach produkcyjnych, supermarketach i magazynach. Aby wydłużyć ich żywotność i uniknąć problemów podczas kontroli Urzędu Dozoru Technicznego, należy poddawać je okresowej konserwacji i serwisowaniu. Podjęcie odpowiednich czynności we właściwym czasie wpływa na bezpieczeństwo i efektywność pracy operatorów wózków. Poniżej podpowiadamy, jak prawidłowo dbać o wózki widłowe, by utrzymać je w dobrej kondycji przez długi czas.

Wózki widłowe znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pracach wykonywanych na budowie, podczas prac remontowych oraz magazynowych. Bez względu jednak na rodzaj pracy, do wykonania jakiej służą, każdorazowo wiąże się ona z podnoszeniem i przewożeniem ładunków o masie nawet kilku ton. Dlatego też warto postawić na renomowanych producentów, których produkty zapewnią bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania zadań.

Wózki widłowe są praktycznymi urządzeniami, które usprawniają pracę oraz podnoszą jej komfort i bezpieczeństwo. Są one wykorzystywane przede wszystkim w magazynach, halach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których zachodzi potrzeba transportu wewnętrznego dużej ilości towarów, lub przedmiotów o znacznym obciążeniu. Aby dobrać sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w danej firmie, trzeba określić rodzaj najczęściej przewożonych towarów i warunki pracy. W niniejszym artykule znajdą się informacje o szczególnym rodzaju wózków widłowych z załadunkiem bocznym.