Jaki wybrać olej do wózka widłowego?

Wózki widłowe to sprzęty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm. Z urządzeń tych korzystają zwłaszcza właściciele supermarketów i magazynów, jednak przydają się one również na halach fabrycznych czy w innego typu przestrzeniach. Ich sprawne działanie to gwarancja płynności procesów zachodzących w firmie. Żeby jednak wózki widłowe funkcjonowały bez zarzutu, muszą one być odpowiednio przygotowane do pracy. A niezbędnym elementem ich przygotowania jest zawsze dobrze dobrany olej.

Rozmaite czynniki wyboru

W jaki sposób dobrać olej do wózka widłowego? Jakimi czynnikami należy się kierować? Na pewno istotną rolę odgrywa w tym przypadku, tak jak i w wielu innych, cena specyfiku. Zastosowane rozwiązanie należy zawsze dobierać odpowiednio do możliwości finansowych. A ponieważ wózki widłowe wymagają naprawdę regularnego naoliwiania, to zawsze lepiej mieć większy zapas tańszego oleju niż mniejszy zapas droższego oleju.

Cena nie jest jednak oczywiście jedynym czynnikiem, który ma wpływ na wybór oleju do wózka widłowego. Zdecydowanie ważniejsze jest to, aby preparat był dostosowany do danego urządzenia. Określone substancje są bowiem produkowane specjalnie z myślą o konkretnych modelach urządzeń. Użycie dedykowanego oleju jest gwarancją tego, że nie napotkamy na żadne problemy. Złe dopasowanie specyfiku do wózka może natomiast grozić mniejszymi lub większymi kłopotami.

W ostateczności, kiedy nie ma się dostępu do oryginalnych płynów, można korzystać z zamienników. Mają one do siebie to, że posiadają pewne cechy pierwotnych substancji, a przy tym są tańsze. Nie są jednak w stanie zagwarantować wszystkiego tego, co oferują oryginalne oleje.

Jeśli chcemy więc zagwarantować wózkom widłowym to, co najlepsze, trzeba postawić na jakość. Tę zaś zapewniają tylko oryginalne oleje. Nic innego nie może się równać z nimi pod względem wartości dla urządzenia.

Czy kierowanie wózkiem widłowym wymaga specjalnych uprawnień? Przeczytaj na naszym blogu