Wózki widłowe w obsłudze regałów drive-in

Regały drive in to tzw. regały wjezdne. Jest to ekonomiczny sposób na składowanie dużej ilości jednolitych towarów w systemie blokowym. Wózek widłowy wjeżdża bezpośrednio w tunel regałowy. W związku z tym ilość korytarzy roboczych zostaje zredukowana. System typu drive in gwarantuje wykorzystanie przestrzeni magazynowej na poziomie 80%. A jak pracują wózki widłowe przy obsłudze regałów drive-in?

Wykorzystanie regałów drive-in

Regały tego typu są szczególnie polecane do przechowywania materiałów jednorodnych o niskiej rotacji. Towarów, które są składowane w długich okresach czasowych. Produktów, przy obsłudze, których wykorzystujemy zasadę obsługi - ostanie weszło, pierwsze wyjdzie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni magazynowych, w których wymagana jest kontrolowana temperatura.

Wózki w obsłudze drive-in

Regały te dają możliwość lepszego wykorzystania powierzchni, głównie poprzez redukcję korytarzy roboczych. Ich budowa skupia się na zastosowaniu wąskich korytarzy, a tym samym wykorzystywane są wózki widłowe odpowiednio dostosowane do jazdy w wąskich przestrzeniach. Wózki widłowe układają palety na szynach nośnych w tunelach ustawionych jeden przy drugim. Wózki te są specjalnie przystosowane do manewrów i przemieszczania się w wąskich korytarzach, gdy niezbędna jest optymalizacja przestrzeni roboczej. Mogą to być wózki z podnoszona kabiną operatora, wykorzystywane do obsługi pełnych palet oraz kompletowania zamówień w wąskich korytarzach z wysokiego poziomu. Ich wysokość podnoszenia może sięgać prawie 15 m, a udźwig maksymalny wynosi do 1,5 tony. Mogą pracować w korytarzach o szerokości nawet 1,5m, a także są przystosowane do użytkowania w trybie sterowania szynami lub przewodem. Powinny odznaczać się doskonałą wydajnością pracy, komfortem oraz bezpieczeństwem.

Zakup czy wynajem - który sposób nabycia wózka widłowego bardziej się kalkuluje? Przeczytaj na naszym blogu