Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka kompletacyjnego?

Wybierając wózki do kompletacji musimy przede wszystkim kierować się warunkami, jakie panują w danym magazynie. Pomimo tego są również dwa elementy, które niezależnie musimy wziąć pod uwagę, czyli wysokość miejsc, z jakich pobierane będą towary oraz ich gabaryty oraz waga. Od tego zależy dokładny rodzaj wózków.

Jakie zastosowanie mają wózki do kompletacji?

Przede wszystkim jeśli chodzi o wózki do kompletacji to istotne będzie kilka szczegółów. Z ich pomocą pracownicy składają zamówienia. Można więc powiedzieć, że wykorzystuje je aby bezpiecznie i bez problemu poruszać się po magazynie i zdejmować określone przedmioty i ładunki, które następnie trafiają do kompletowanego zamówienia dla danego klienta. Dokładnie tam samo jak my, gdy ruszamy na zakupy z listą. Istnieją jednak różne rodzaje takich wózków. Przede wszystkim znaczenie będzie miało to z jakiej wysokości będziemy musieli pobierać towary. W tej kwestii dzielimy je na wózki do niskiej lub do średniej kompletacji.

Znaczenie ma również specyfika samego magazynu, czyli chociażby podłoże, po jakim wózki się będą poruszać. Można bowiem wybrać różne rodzaje kół i napędów w wózkach, które dają możliwości poruszania się do najróżniejszych powierzchniach. W tej kwestii ich odpowiednie dopasowanie będzie miało wpływ również na ich trwałość. Jeśli nie mamy pewności, jaki dokładnie wózek będzie nam potrzebny możemy zwrócić o poradę specjalistę w miejscu, gdzie będziemy kupować wózek lub go wynajmować.

Czy wózki są niezbędne?

Szczególnie znaczenie wózków doceniane jest na dużych powierzchniach magazynowych. Dzięki nim pracownicy nie muszą pokonywać pieszo dużych odległości, a ponadto są one niezbędne przy towarach o większych gabarytach, których w inny sposób nie dałoby się przenieść. Można jasno stwierdzić, że wózki kompletacyjne zapewniają pracownikom magazynów bezpieczeństwo i higienę pracy i są w takich miejscach elementem obowiązkowym. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór najlepszego rozwiązania dla naszej firmy.

Charakterystyka wózków widłowych z przesuwem bocznym. Przeczytaj na naszym blogu