Które części do wózków widłowych najczęściej podlegają wymianie?

Wózki widłowe znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pracach wykonywanych na budowie, podczas prac remontowych oraz magazynowych. Bez względu jednak na rodzaj pracy, do wykonania jakiej służą, każdorazowo wiąże się ona z podnoszeniem i przewożeniem ładunków o masie nawet kilku ton. Dlatego też warto postawić na renomowanych producentów, których produkty zapewnią bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania zadań.

Nasza firma Progi-Bis Cieślak, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia, postanowiła podzielić się z Państwem wiedzą dotyczącą najczęściej wymienianych części wózków widłowych na skutek ich zużycia lub zniszczenia. Mogą się Państwo spodziewać obowiązywania następującej zasady, że im lepszy wózek widłowy Państwo zakupią, tym mniejsze istnieje niebezpieczeństwo, że pojawi się konieczność jakiejkolwiek naprawy. Zazwyczaj jest to kwestia wymiany osprzętu. Naszym zdaniem, lepiej jednak zapoznać się z listą potencjalnych zagrożeń, by docelowo świadomie dokonać jak najlepszego wyboru modelu wózka widłowego.

Jakie części wózków widłowych najczęściej się wymienia?

Sprawdzeni producenci wózków widłowych, jak np. wózków z silnikiem spalinowym zasilanym LPG, jakie i my polecamy, stawiają na najnowocześniejsze rozwiązania, które mają zminimalizować powstawanie usterek. Dzieje się tak m.in. za sprawą bardzo łatwego serwisowania tego sprzętu, który pozwala na sprawne usuwanie wszelkich odchyleń od normy, dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu diagnozowania. Nie dopuszcza on do rozwoju problemu, sygnalizując go już w momencie jego zaistnienia. Powoduje to, że właściwie wózki widłowe i magazynowe produkowane przez sprawdzonych producentów trafiają do serwisów niezwykle rzadko. Jeśli usterka byłaby fabryczna, model podlega całkowitej wymianie. Zazwyczaj jednak klienci zgłaszający się do naszego serwisu, robią to z powodu zużycia części należących do tzw. osprzętu.

Co to jest osprzęt i jakie jego części się wymienia?

Każdorazowo wykonując serwisowanie wózków widłowych dokonujemy ich gruntownego przeglądu i z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że osprzęt do wózków widłowych wymieniany jest najczęściej. Osprzęt do wózków widłowych są to wszystkie wymienne elementy, takie jak paleciaki, czy obrotnice, które są stosowane do przewożenia towarów o wysokim tonażu lub do przewożenia innych materiałów, np. sypkich lub na paletach. Wymiana osprzętu na nowy zawsze wiąże się z dużo mniejszym kosztem, aniżeli konieczność naprawy samego mechanizmu wózka. Dla własnego bezpieczeństwa warto regularnie poddawać również osprzęt do wózków widłowych przeglądowi, by w razie konieczności wymienić go na nowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka kompletacyjnego? Przeczytaj na naszym blogu