Wózki widłowe

Sprzedaż i serwis wózków widłowych

Wózki widłowe - Lublin

Wózki widłowe występują w różnych wersach – począwszy od najprostszych modeli ręcznych po akumulatorowe wózki elektryczne. Maszyny tego typu pozwalają na sprawne i ekonomiczne przewożenie wielkogabarytowych lub ciężkich ładunków na duże odległości. Wózki widłowe są proste i wygodne w obsłudze, dlatego wykorzystuje się je na szeroką skalę w licznych gałęziach przemysłu. Ich efektywność i zakres zastosowań zależy przede wszystkim od budowy i wydajności akumulatora.

Dbając o właściwy sposób użytkowania wózków widłowych, można zapewnić bezawaryjne działanie tych urządzeń przez wiele lat. Pomaga w tym nasz serwis dostarczający też części zamienne do wózków widłowych. Regularnie przeprowadzane przeglądy i prace serwisowe oraz konserwacyjne, przedłużają żywotność wózków. Dzięki odpowiedniemu serwisowaniu będą one w stanie technicznym nie gorszym od wózków prosto z fabryki.

Urządzenia do wysokiego składowania

Jedną ze specjalizacji magazynów w firmach i centrach logistycznych jest tzw. wysokie składowanie. W praktyce oznacza ono umieszczane ładunków na wielu poziomach do wysokości kilkunastu metrów pod dachem. Taka organizacja wymaga też odpowiedniego sprzętu, który zapewni dostęp do palet czy skrzyń z towarem nawet na najwyższym poziomie. Wózki wysokiego składowania umożliwiają przemieszczanie ładunku, przesuw boczny oraz obracanie i podnoszenie go dzięki zastosowanemu ruchomemu masztowi. masztowi. W ofercie mamy modele, które świetnie sprawdzą się w branży logistycznej i przeładunkowej, a także magazynach firm produkcyjnych.

Specjalnym rodzajem wózków tego typu są modele przeznaczone do obsługi regałów o podwójnej głębokości. Stosuje się w nich nie tylko ruchome maszty, ale również ruchome widły. Występują także wózki czterokierunkowe, w których koła mogą skręcać się o 90°, co pozwala łatwo zmieniać położenie maszyny, bez konieczności wykonywania skomplikowanych manewrów.

Zalety wózków widłowych

 • Ergonomiczność - pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca na wózku widłowym dzięki dużemu limitowi udźwigu
 • Łatwe sterowanie - wózki widłowe są proste w obsłudze, toteż kurs na operatora nie zajmuje dużo czasu i może go zrobić wiele osób przez co usprawnia to w znacznym stopniu pracę zakładu
 • Bezpieczeństwo - elektryczne wózki widłowe, w przeciwieństwie do spalinowych, nie emitują szkodliwych spalin, przez co są bardziej przystosowane do pracy w zamkniętych pomieszczeniach (np. magazynach, chłodniach)
 • Precyzyjność - widlaki umożliwiają precyzyjne ustawienie towarów na regałach magazynowych oraz w innym dowolnym miejscu dzięki sterowaniu umożliwiającemu dostosowanie trybu do odpowiedniego rodzaju wykonywanej pracy
 • Niskie koszty eksploatacji - wózki widłowe akumulatorowe zużywają niewiele prądu w stosunku do wykonanej pracy
 • Kompaktowość - umożliwia pracę nawet w wąskich przestrzeniach, takich jak korytarze czy wnęki

Oszczędność czasu - dzięki swojej wydajności widlaki skracają czas przeznaczony na wykonanie zadań, przyczyniając się do jego oszczędności - potrafią znacznie skuteczniej, szybciej i mniejszym kosztem transportować wielkogabarytowe i ciężkie towary

Liczne zalety, jakimi wyróżniają się widlaki, są wystarczającym powodem do zainwestowania w ten wyjątkowo wydajny i funkcjonalny sprzęt. Dzięki niemu nie tylko poprawiają się organizacja pracy i ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni magazynu. Wzrasta też bezpieczeństwo prac załadunkowych i rozładunkowych prowadzonych w wyznaczonych do tego celu strefach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wózków widłowych oraz do ich zakupu lub wynajmu.

Wynajem wózków widłowych

Zdecydowana większość magazynów i hal produkcyjnych potrzebuje odpowiedniej jakości wózków przeznaczonych do transportu palet i innych ładunków, z czego od wielu lat zdaje sobie sprawę firma Progi-Bis Cieślak. Mamy też świadomość, że zakup takiego wyposażenia jest znaczącą inwestycją, poważnie obciążając budżet firmy. Dlatego dla przedsiębiorców, którzy potrzebują takiego sprzętu szybko i do konkretnych zdań, stworzyliśmy atrakcyjną cenowo alternatywę. Jest nią wynajem wózków widłowych. W ofercie mamy wózki diesel i benzynowe, przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków ze względu na emitowane spaliny. Do hal produkcyjnych i magazynów proponujemy wózki LPG zalecane przez UDT. Prowadzimy też serwis wózków widłowych, który zagwarantuje naszym klientom pomoc przy naprawach oraz obowiązkowych okresowych przeglądach i konserwacjach. Wynajem wózków widłowych również oferujemy klientom na terenie Lublina i w okolicznych miejscowościach.

 

 

Szybkość i komfort pracy ma ogromne znaczenie zarówno w małych, jak i dużych magazynach. Wózki paletowe oraz widłowe znajdują w nich szerokie zastosowanie. Często te dwa terminy są używane zamiennie, a jest to błąd, ponieważ te urządzenia służą do wykonywania innych czynności. W naszej ofercie można znaleźć wysokiej jakości, nowoczesne wózki paletowe, które spełniają najwyższe standardy użytkowania. Paleciaki mogą być wyposażone w ręczne lub elektryczne widły. Przy ich użyciu można podnieść palety na wysokości około 20 centymetrów. Te maszyny bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w magazynach, ale również w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie służą do rozwożenia towaru na paletach. Przy ich pomocy można szybko i łatwo rozładować poszczególne produkty. Klientom oferujemy nowoczesne modele paleciaków.

 

Nowe wózki widłowe

W naszej firmie sprzedajemy również najwyższej jakości nowe wózki widłowe, które doskonale zdają egzamin w każdej sytuacji. Te maszyny służą do podnoszenia palet ze znacznie cięższymi ładunkami, a także na sporą wysokość. Na rynku dostępne są wózki widłowe o różnym napędzie – elektrycznym, ale również spalinowym. Sprzedajemy wózki benzynowe, lpg oraz diesla. Są one chętnie używane do rozładunku i załadunku towarów, ale także do przewożenia ich na niewielkie odległości.

 

 

Serwis wózków widłowych - Lublin

Nawet najlepszy i najtrwalszy markowy sprzęt na skutek intensywnej eksploatacji zużywa się i ulega awariom. Wówczas wymiany wymagają obrotnice, rolki do paleciaka czy inne wrażliwe elementy konstrukcji. W przypadku wózków do transportu wewnętrznego dodatkowo wymagania okresowych przeglądów nakłada na użytkowników UDT. Zawsze wtedy, gdy jest niezbędna konserwacja, albo naprawa wózków widłowych, z pomocą przychodzi nasza firma.

Klientom zależy przede wszystkim na tym, aby ich maszyny jak najszybciej wróciły do pracy i były jak najdłużej sprawne. To oferuje nasz serwis wózków widłowych. Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby powierzone nam urządzenia szybko wróciły do sprawności, tak aby nie zaburzać działalności firm naszych klientów. Oferujemy szeroką paletę usług serwisowo-naprawczych, a część z nich wykonujemy na miejscu, w siedzibie przedsiębiorstwa klienta. U nas można liczyć na fachową pomoc w takim zakresie jak:

 

 • kompleksowa renowacja wózków widłowych,
 • wykonywanie przeglądów technicznych,
 • przygotowywanie podnośników do rejestracji UDT,
 • remonty silników oraz skrzyni biegów,
 • regeneracja oraz naprawa różnorodnych elementów hydrauliki siłowej,
 • naprawa zawieszeń i masztów,
 • montaż opon pneumatycznych i superelastycznych.

 

Dodatkowo zajmujemy się również montażem akcesoriów i oprzyrządowania, takich jak obrotowe chwytaki, przesuwy boczne czy paletyzery.

 

Osprzęt do wózków widłowych

W naszej ofercie można także znaleźć osprzęt do wózków widłowych. Zależy nam na kompleksowej obsłudze klientów, dlatego można u nas znaleźć części zamienne do wózków różnych marek i modeli, części do silników, ale także różnorodne akcesoria, które są niezbędne podczas codziennego użytkowania. Oferujemy również wyposażenie dodatkowe, baterie czy materiały eksploatacyjne, takie jak filtry oraz oleje.

Wózki paletowe

Serwis tekst

Wynajem

Wózki paletowe

Transport wewnętrzny w firmie nie musi obejmować masowego przemieszczania towarów. Często taka relokacja dotyczy pojedynczych palet, które trzeba przetransportować do magazynu lub pomiędzy stanowiskami. Do tego celu idealnie nadają się paleciaki, czyli ręczne wózki paletowe. Są one wyposażone w specjalne widły, rozstawem przystosowane do kanałów w podstawi palety. Do unoszenia ładunku służy specjalny mechanizm hydrauliczny.

Wózki paletowe umożliwiają jedynie transport poziomy po podłożu, ale dzięki rozmiarom i wygodnej obsłudze mogą też być transportowane windami towarowymi na inne kondygnacje. Wysokość unoszenia ładunku nie przekracza w nich kilkudziesięciu centymetrów, ale udźwig wynosi nawet ponad 2 tony. Dzięki temu paleciaki pozwalają transportować ciężkie palety jednej osobie, bez dodatkowego sprzętu.

Paleciaki w naszej ofercie

Nasza zróżnicowana oferta trafia do wielu odbiorców, a więc zarówno małych, jak i dużych firm. Cały czas poszerzamy nasz bogaty asortyment, stawiając na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nasze wózki paletowe mogą mieć różnorodny udźwig, a więc należy go właściwie dobrać do potrzeb konkretnego klienta, w czym pomogą nasi eksperci. Oferujemy m.in. używane wózki widłowe oraz zupełnie nowe modele. Jest to dobry wybór nie tylko do magazynów, ale także sklepów wielkogabarytowych. Te urządzenia znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Pozwalają na szybkie i efektowne rozładowywanie towarów i rozmieszczanie ich na półkach. Naszą ofertę kierujemy do klientów z Lublina oraz okolic.


UniCarriers

W naszej ofercie można znaleźć wózki marki UniCarriers. Są to niezawodne urządzenia, które cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce. Sprzedajemy maszyny z różnym napędem, tak aby były one jak najbardziej dopasowane do potrzeb naszych klientów. Na każdy z nich udzielamy gwarancji. Poza sprzedażą, zajmujemy się również serwisem wózków widłowych i paletowych, a więc można u nas kupić także części zamienne oraz zdecydować się na skuteczną naprawę urządzenia. W razie drobnej usterki, serwis realizujemy również na miejscu, u klienta w Lublinie! Proponowane przez nas paleciaki cieszą się uznaniem z powodu niezawodności i wysokiej odporności na uszkodzenia. Dodatkowa możliwość serwisowania przedłuża ich żywotność. Dzięki temu będą Państwu służyć przez wiele lat, pomagając organizować transport poziomy i przewożąc palety w obrębie hal.

 

Zapraszamy!

Pobierz katalog pdf!

Części zamienne do wózków widłowych i maszyn rolniczych

Trudno wyobrazić sobie dobry serwis, bez dostępu do części. Każda naprawa wózków widłowych jest efektywna tylko wtedy, gdy wyeksploatowane komponenty zostaną wymienione na nowe, kompatybilne z danym modelem. Dlatego oferujemy również klientom części zamienne do wózków widłowych i paletowych oraz części do maszyn rolniczych. W asortymencie mamy obrotnice, przesuwy boczne, rolki do paleciaka i wiele innych detali, bez których naprawa urządzeń byłaby niemożliwa.

Wyślij zapytanie - odpowiemy niezwłocznie

WOZKIWIDLOWELUBLIN.PL

Wózki widłowe Nissan
ul. Budowlana 50, Lublin, Polska