Blog
Wózki widłowe są jednym z najbardziej uniwersalnych sprzętów wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych, halach i magazynach. Znajdują zastosowanie podczas prac związanych z załadunkiem i rozładunkiem towaru. Ich obsługa jest stosunkowo prosta, a aby móc kierować wózkiem, wystarczy ukończyć odpowiednie szkolenia. Dużym plusem tego rodzaju pojazdów jest duża żywotność i niska awaryjność. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wózka widłowego są widły, które można modyfikować za pomocą przedłużek.
Wózki widłowe wysokiego składowania, wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie magazynowanie towarów na dużych wysokościach wymaga zastosowania specjalnie dostosowanego sprzętu. Najczęściej są to różnego rodzaju magazyny, zaplecza hurtowni oraz fabryki. Podobnie, jak zwykłe wózki widłowe, zalicza się je do urządzeń transportu bliskiego. Ze względu na specyficzne parametry, stanowią niezawodną pomoc. Co charakteryzuje wózki widłowe wysokiego składowania?
Wózek widłowy znajduje zastosowanie na magazynach oraz w branży logistycznej. Warto wiedzieć, kiedy może ulec przeciążeniu i co wtedy należy zrobić.
Wózek widłowy jest wykorzystywany w większości branż załadunków i rozładunków towarów. Jest niezbędny przede wszystkim w magazynie, na produkcji i w składach budowlanych. Usprawnia pracę, dlatego posiadanie pojazdu jest wręcz koniecznością. Możemy kupić nowy bądź używany albo też wynająć wózek widłowy. Jednak decyzję powinniśmy przeanalizować.
Różne typy wózków widłowych wymagają różnego rodzaju akcesoriów i części zamiennych. Stojąc przed zakupem wózka widłowego czy to na potrzeby gospodarstwa, czy też działalności firmy dobrze jest sprawdzić kwestię najczęściej wymienianych w wózkach części zamiennych jak np. opony do wózka widłowego.
Wózki widłowe to sprzęty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm. Z urządzeń tych korzystają zwłaszcza właściciele supermarketów i magazynów, jednak przydają się one również na halach fabrycznych czy w innego typu przestrzeniach. Ich sprawne działanie to gwarancja płynności procesów zachodzących w firmie. Żeby jednak wózki widłowe funkcjonowały bez zarzutu, muszą one być odpowiednio przygotowane do pracy. A niezbędnym elementem ich przygotowania jest zawsze dobrze dobrany olej.
Wózki widłowe to jedne z najciężej eksploatowanych urządzeń transportowych. Bez względu na to czy mamy do czynienia z modelami ręcznymi, czy też akumulatorowymi wózkami elektrycznymi, jak każdy przedmiot ulegają czasem awarii.
Regały drive in to tzw. regały wjezdne. Jest to ekonomiczny sposób na składowanie dużej ilości jednolitych towarów w systemie blokowym. Wózek widłowy wjeżdża bezpośrednio w tunel regałowy. W związku z tym ilość korytarzy roboczych zostaje zredukowana. System typu drive in gwarantuje wykorzystanie przestrzeni magazynowej na poziomie 80%. A jak pracują wózki widłowe przy obsłudze regałów drive-in?
Wybierając wózki do kompletacji musimy przede wszystkim kierować się warunkami, jakie panują w danym magazynie. Pomimo tego są również dwa elementy, które niezależnie musimy wziąć pod uwagę, czyli wysokość miejsc, z jakich pobierane będą towary oraz ich gabaryty oraz waga. Od tego zależy dokładny rodzaj wózków.
Rolki do paleciaka, czyli rodzaj kółek, które umożliwią mu poruszanie się po konkretnej nawierzchni i transportowanie określonych ładunków. To, na jakie się zdecydujemy powinno być podyktowane właśnie kwestią tego, gdzie dany wózek paletowy będzie wykorzystywany. Wyróżniamy bowiem trzy rodzaje rolek: twarde poliamidowe (nylonowe), poliuretanowe albo wykonane z miękkiej gumy. Każde z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami w codziennym użytku.