Blog

wózek widłowy

Wózek widłowy to niezastąpiony pojazd, którego używają przedsiębiorstwa zajmujące się logistyką, magazynowaniem, a także w wielu innych branżach. Są one niezbędne do przemieszczania ciężkich ładunków. Na rynku istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, ale szczególnie wyróżniają się dwa typy — wózek widłowy czołowy oraz boczny. Wybór odpowiedniego rodzaju tego pojazdu może okazać się kluczowy dla efektywności operacji logistycznych. Czy zatem warto zainwestować w wózek widłowy boczny, czy lepiej postawić na tradycyjny, czołowy?

Czytaj więcej...

serwis wózka widłowego

Wózki widłowe to niezbędny sprzęt w magazynach, fabrykach i na placach budowy. Stanowią podstawę transportu wszelkiego rodzaju ładunków i materiałów. Dzięki nim praca staje się bardziej wydajna i szybka. Niestety, jak każde urządzenie mechaniczne, wózki widłowe są narażone na awarie i usterki. Czego najczęściej dotyczy awaria w tego typu urządzeniach?

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Nie może ich zabraknąć w sklepach budowlanych, w magazynach, na halach produkcyjnych czy w wielu innych miejscach, w których regularnie załadowuje i rozładowuje się różnego typu towary. Ze względu na intensywną eksploatację czasami konieczna okazuje się wymiana części w wózku widłowym. Na co zwracać uwagę, wybierając je?

Czytaj więcej...

Wózek widłowy przewożący produkty

Wózki widłowe są jednym z najbardziej uniwersalnych sprzętów wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych, halach i magazynach. Znajdują zastosowanie podczas prac związanych z załadunkiem i rozładunkiem towaru. Ich obsługa jest stosunkowo prosta, a aby móc kierować wózkiem, wystarczy ukończyć odpowiednie szkolenia. Dużym plusem tego rodzaju pojazdów jest duża żywotność i niska awaryjność. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wózka widłowego są widły, które można modyfikować za pomocą przedłużek.

Czytaj więcej...

paleta z kartonami podnoszona na wózku widłowym

Wózki widłowe wysokiego składowania, wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie magazynowanie towarów na dużych wysokościach wymaga zastosowania specjalnie dostosowanego sprzętu. Najczęściej są to różnego rodzaju magazyny, zaplecza hurtowni oraz fabryki. Podobnie, jak zwykłe wózki widłowe, zalicza się je do urządzeń transportu bliskiego. Ze względu na specyficzne parametry, stanowią niezawodną pomoc. Co charakteryzuje wózki widłowe wysokiego składowania?

Czytaj więcej...

wózek widłowy z załadunkiem

Wózek widłowy znajduje zastosowanie na magazynach oraz w branży logistycznej. Warto wiedzieć, kiedy może ulec przeciążeniu i co wtedy należy zrobić.

Czytaj więcej...

wózki widłowe

Wózek widłowy jest wykorzystywany w większości branż załadunków i rozładunków towarów. Jest niezbędny przede wszystkim w magazynie, na produkcji i w składach budowlanych. Usprawnia pracę, dlatego posiadanie pojazdu jest wręcz koniecznością. Możemy kupić nowy bądź używany albo też wynająć wózek widłowy. Jednak decyzję powinniśmy przeanalizować.

Czytaj więcej...

opona w wózku widłowym

Różne typy wózków widłowych wymagają różnego rodzaju akcesoriów i części zamiennych. Stojąc przed zakupem wózka widłowego czy to na potrzeby gospodarstwa, czy też działalności firmy dobrze jest sprawdzić kwestię najczęściej wymienianych w wózkach części zamiennych jak np. opony do wózka widłowego.

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to sprzęty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm. Z urządzeń tych korzystają zwłaszcza właściciele supermarketów i magazynów, jednak przydają się one również na halach fabrycznych czy w innego typu przestrzeniach. Ich sprawne działanie to gwarancja płynności procesów zachodzących w firmie. Żeby jednak wózki widłowe funkcjonowały bez zarzutu, muszą one być odpowiednio przygotowane do pracy. A niezbędnym elementem ich przygotowania jest zawsze dobrze dobrany olej.

Czytaj więcej...

wózek widłowy

Wózki widłowe to jedne z najciężej eksploatowanych urządzeń transportowych. Bez względu na to czy mamy do czynienia z modelami ręcznymi, czy też akumulatorowymi wózkami elektrycznymi, jak każdy przedmiot ulegają czasem awarii.

Czytaj więcej...

Podkategorie

WOZKIWIDLOWELUBLIN.PL

Wózki widłowe Nissan
ul. Budowlana 50, Lublin, Polska