Czym charakteryzują się wózki widłowe wysokiego składowania?

Wózki widłowe wysokiego składowania, wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie magazynowanie towarów na dużych wysokościach wymaga zastosowania specjalnie dostosowanego sprzętu. Najczęściej są to różnego rodzaju magazyny, zaplecza hurtowni oraz fabryki. Podobnie, jak zwykłe wózki widłowe, zalicza się je do urządzeń transportu bliskiego. Ze względu na specyficzne parametry, stanowią niezawodną pomoc. Co charakteryzuje wózki widłowe wysokiego składowania?

Istotne parametry wózków widłowych wysokiego składowania

Wózki widłowe wysokiego składowania mają specyficzną budowę, która różni je od standardowych wózków czołowych. W tych modelach operator ma karetkę oraz widły z boku, a nie z przodu urządzenia, co gwarantuje szybkie i wygodne poruszanie się w każdym kierunku. Ponadto w wózkach widłowych wysokiego składowania wymieniono opony pneumatyczne na pełne koła – takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt wytrzymuje duże obciążenia, a sam wózek zajmuje mniej miejsca. Sprzęt dostępny jest wyłącznie w wersji z napędem elektrycznym, dzięki temu nie generuje spalin i może być wykorzystywany w zamkniętych magazynach. Wózek do wysokiego składu musi być także wytrzymały pod względem mechanicznym, odporny na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych, gwarantować duży udźwig i odpowiednią wysokość podnoszenia.

Zalety sprzętu

Wózki boczne usprawniają pracę każdego magazynu. Dodatkowe osłony dachu sprawiają, że operator obsługujący wózek jest całkowicie bezpieczny. Ułożenie wideł pozwala na dowolne manewrowanie ładunkiem, a co za tym idzie, przyspiesza realizację powierzonych zadań. Wózki widłowe wysokiego składowania mają dużą wydajność, długą żywotność i umożliwiają transportowanie oraz umieszczanie na regałach ciężkich towarów. Ich konstrukcja sprawia, że mogą łatwo poruszać się między ciasno ustawionymi regałami. Składowanie ładunku na dużych wysokościach zwiększa wykorzystanie przestrzeni do magazynowania, zmniejszając koszty utrzymania.