Kupić czy wypożyczyć wózek widłowy?

Wózek widłowy jest wykorzystywany w większości branż załadunków i rozładunków towarów. Jest niezbędny przede wszystkim w magazynie, na produkcji i w składach budowlanych. Usprawnia pracę, dlatego posiadanie pojazdu jest wręcz koniecznością. Możemy kupić nowy bądź używany albo też wynająć wózek widłowy. Jednak decyzję powinniśmy przeanalizować.

Jakie zadanie spełnia wózek widłowy?

Wózek widłowy jest niezbędny w magazynie, składzie budowlanym, porcie, hurtowni, markecie, sortowni i wielu innych miejscach. Ułatwia przewożenie towarów z produkcji do miejsca przechowywania, a następnie na rampę w celu załadunku na samochód ciężarowy. Ważnym elementem sprzętu są widły, ponieważ przenoszą towar umieszczony na paletach, o wadze nawet kilkadziesiąt ton. Kołowy pojazd jest ważnym urządzeniem i powinien być obecny nawet w małej firmie.  Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na zakup nowego wózka widłowego, więc może wybrać w Progi-Bis, używany sprzęt, który jest w doskonałym stanie technicznym. Firma wypożycza również urządzenia, więc zawsze jest możliwość posiadania pojazdu.

Kupić czy wypożyczyć wózek widłowy?

Wózki widłowe występują w różnych wersjach. Mamy najprostsze modele ręczne ora akumulatorowe wózki elektryczne. Urządzenia pozwalają na sprawne i ekonomiczne przewożenie wielkogabarytowych lub ciężkich ładunków na duże odległości. Wózki widłowe są proste i wygodne w obsłudze, dlatego wykorzystuje się je na szeroką skalę w licznych gałęziach przemysłu. Ich efektywność i zakres zastosowań, zależy przede wszystkim od budowy i wydajności akumulatora. Kiedy, rozpoczynamy działalność handlową, nie możemy sobie pozwolić na zakup nowego urządzenia, wybierzmy używany model, który jest po przeglądzie technicznym. Trzecią opcją, z której możemy Zdarzają się jednak, że wózek skorzystać jest wynajem. Jeśli jednak korzystamy z wózka na co dzień, wynajem jest nieopłacalny. Przeanalizujmy decyzję, by nie była jak najkorzystniejsza.

Jaki rodzaj opon wybrać do wózka widłowego? Przeczytaj na naszym blogu